Domů » Strojírenská výroba v ČR a Evropě

Strojírenská výroba v ČR a Evropě

by czeko
0 Komentář 83 čtenářů

Strojírenská výroba v České republice významně přispívá k ekonomice země. Země má dlouhou historii strojírenské výroby se zaměřením na přesné strojírenství a výrobu strojů. Průmysl se vyznačuje vysokou mírou inovací a české strojírenské podniky jsou úspěšné ve vývoji nových produktů a technologií . Automobilový průmysl je jedním z klíčových odvětví strojírenské výroby v České republice, v zemi působí významní světoví hráči jako Škoda Auto, TPCA nebo Hyundai Motor Manufacturing Czech. Průmysl významně přispívá k HDP země a pomohl vytvořit řadu pracovních míst .

Strojírenská výroba

V porovnání s ostatními evropskými zeměmi se Česká republika řadí ke špičce ve strojírenské výrobě. Země jako Německo a Francie však mají více diverzifikovaný strojírenský průmysl se zaměřením na high-tech produkty a služby. Přesto se České republice dařilo přitahovat zahraniční investice do strojírenského sektoru, což pomohlo urychlit růst tohoto odvětví .

Budoucí výhled strojírenské výroby v Evropě je pozitivní, přičemž se očekává, že průmysl bude nadále růst a inovovat. Zejména automobilový průmysl čeká v nadcházejících letech výrazné změny se zaváděním nových technologií, jako jsou propojená vozidla a autonomní řízení . Evropská asociace průmyslu výrobních strojů a technologií CECIMO aktivně prosazuje přijetí Průmyslu 4.0 ve strojírenství, což by mělo vést ke zvýšení efektivity a produktivity . Existují však také problémy, které je třeba řešit, jako je potřeba zvýšit kvalifikaci pracovní síly a přizpůsobit se měnící se povaze práce v digitálním věku . Celkově je průmysl strojírenské výroby v České republice a v Evropě připraven na další růst a rozvoj v následujících letech .

Další články autora

Zanechat komentář

O nás

Provozovatelem  webu je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA

U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659

DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:

2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP

Kontaktovat nás můžete na mailu:
Redakce: info@press-media.cz

Reklama

@ Od roku 2008 je provozovatelem webu Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: sales@ibydleni.cz