Domů » Digitalizace výrobních procesů

Digitalizace výrobních procesů

by czeko
0 Komentář 77 čtenářů

Digitalizace se stala nedílnou součástí moderní strojírenské výroby a jednou z klíčových technologií pohánějících tuto transformaci je technologie digitálního dvojčete. Digitální dvojče je virtuální model fyzického objektu nebo systému, který umožňuje inženýrům a technikům monitorovat, analyzovat a optimalizovat jeho výkon v reálném čase . Tato technologie způsobila revoluci ve výrobních procesech a umožnila společnostem snížit náklady, zvýšit efektivitu a zlepšit kvalitu produktů. Například jedna evropská společnost, která vyrábí chemikálie na bázi fosforu, zavedla technologii digitálního dvojčete, aby optimalizovala své výrobní procesy a zlepšila kvalitu výrobků . Technologie digitálního dvojčete se tak stala nezbytným nástrojem moderní strojírenské výroby.

Internet věcí je další technologií, která změnila výrobní procesy a umožňuje společnostem vzdáleně monitorovat a řídit své výrobní systémy. IoT zahrnuje připojení fyzických zařízení, senzorů a strojů k internetu, což jim umožňuje komunikovat a vyměňovat si data mezi sebou . Tato technologie umožnila výrobcům shromažďovat obrovské množství dat z jejich produkčních systémů a poskytovat tak přehled o výkonu, údržbě a kontrole kvality. Například výrobce kompresorů implementoval technologii IoT pro vzdálené monitorování svých kompresorů, což mu umožnilo optimalizovat plány údržby a zkrátit prostoje . IoT se tak stalo kritickou technologií pro moderní výrobu.

Cloud computing a velká data také hrají stále důležitější roli v moderní strojírenské výrobě. Cloud computing umožňuje společnostem ukládat a zpracovávat velké množství dat v cloudu a poskytuje přístup k výkonným výpočetním zdrojům bez potřeby drahé místní infrastruktury . Tato technologie umožnila výrobcům analyzovat obrovské množství dat z jejich produkčních systémů a poskytnout přehled o výkonu, údržbě a kontrole kvality. Kromě toho analýza velkých dat umožnila výrobcům identifikovat vzory a trendy v jejich výrobních datech a poskytla přehled o optimalizaci procesů a kontrole kvality . Proto se cloud computing a velká data staly základními technologiemi pro moderní strojírenskou výrobu.

Další články autora

Zanechat komentář

O nás

Provozovatelem  webu je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA

U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659

DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:

2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP

Kontaktovat nás můžete na mailu:
Redakce: info@press-media.cz

Reklama

@ Od roku 2008 je provozovatelem webu Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: sales@ibydleni.cz